Witaj na stronie Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka®
i Wydawnictwa Pestka i Ogryzek®

Szkoła Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka® istnieje od stycznia 2015 roku. Jest dużym projektem, który zrodził się z pomysłu Renaty Ulman – Bogusławskiej i Marty Baj – Lieder. Jesteśmy terapeutkami – logopedami, wczesnej interwencji, na co dzień pracującymi z małymi dziećmi. Zajmujemy się i promujemy to wszystko, co wiąże się z terapeutycznym karmieniem uwzględniając globalny, w tym sensomotoryczny, rozwój dziecka. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie.

W ramach organizacji szkoleń zapraszamy także do Polski gości zza granicy– z Anglii i z USA. Nasze zaproszenie przyjęły: Jo Cormack, dr Gillian Harris, Sarah Mason, Jenny McGlothlin.

"Jedzenie to nie bułka z masłem” - (2015 r.) to hasło wpisane w filozofię naszej Szkoły, które mówi o tym, że karmienie i jedzenie nie zawsze przebiega w sposób naturalny, prosty i intuicyjny ..., nie zawsze wiąże się z przyjemnością i smakiem, co pokazują historie naszych pacjentów..."
Działania Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka® skupiają się wokół:
- konsultacji,
- diagnostyki zaburzeń karmienia i terapii karmienia,
- szkoleń dla profesjonalistów i rodziców,
- pogadanek dla rodziców,
- publikacji w postaci artykułów i książek dla dzieci,
- organizacji ogólnopolskich konferencji dla szerokiego grona specjalistów, w tym lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów, psychologów, psychodietetyków, pedagogów.

Współpracujemy ze specjalistami różnych dziedzin, by mieć szerokie spojrzenie na sytuację trudności dziecka.

Jesienią 2018 roku założyłyśmy Wydawnictwo Pestka i Ogryzek®

Opinie naszych klientów

• Małgosia
    (...) Bardzo dziękuję za przesłane informacje dotyczące szkolenia. Czekam z niecierpliwością, bo po dwóch poprzednich szkoleniach u Pań wiem, że wyjdę z głową pełną wiedzy, jakiej nie znajdę nigdzie indziej oraz potężną dawką motywacji do dalszej pracy terapeutycznej (...)
    Małgosia
  • Monika Piechota
    Bardzo dziękuję za dzisiejsze szkolenie było świetne.
    Dowiedziałam się dokładnie tego czego chciałam.
    Monika Piechota