Pytania i odpowiedzi dla klientów
Szkoły Terapii Karmienia Od Pestki do Ogryzka®

1Na czym polega konsultacja?
Konsultacja to są zwykle dwa spotkania w naszym gabinecie. W pierwszej kolejności to bardzo obszerny wywiad kliniczny z rodzicem. W trakcie spotkania rodzic otrzymuje szereg zaleceń i wskazówek do pracy lub ewentualnych diagnoz do wykonania oraz badań, jeżeli jest takie wskazanie. Kolejne spotkanie odbywa się już z dzieckiem. W trakcie tego spotkania pogłębiamy diagnostykę, weryfikujemy również dotychczasowe zalecenia.
2Czy do konsultacji należy się jakoś wcześniej przygotować?
Przed konsultacją rodzic otrzymuje do wypełnienia kwestionariusze, proszony jest również o przygotowanie obszernego materiału filmowego. Dzięki temu jesteśmy w stanie zebrać bogaty materiał na temat dziecka i specyfiki danej rodziny. Wszystkie informacje na temat tego jak przygotować się do spotkania, rodzic otrzymuje wcześniej drogą mailową.
3Czy moje dziecko potrzebuje terapii?
Dla dobra dziecka nie udzielamy wsparcia telefonicznego lub na mediach społecznościowych. Nie znając dziecka nie jesteśmy też w stanie określić czy dziecko powinno brać udział w regularnej terapii. Tylko obszerny wywiad kliniczny, poznanie historii dziecka i jego rodziny, analiza badań czy materiału filmowego oraz „zobaczenie” dziecka pozwalają nam ustalić czy dziecko powinno zostać włączone do terapii czy też nie.
4Czy zajmujecie się dziećmi z ASD?
Tak, jak najbardziej diagnozujemy i prowadzimy terapie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
5Czy w Państwa zespole jest dietetyk?
Współpracujemy z kilkoma dietetykami, w zależności od problemu kierujemy również na konsultacje właśnie do dietetyków lub prosimy o wsparcie merytoryczne.
6Jak rozpoznać, że trudności mojego dziecka kwalifikują się do diagnostyki?
Zawsze, kiedy coś niepokoi rodzica, warto skorzystać z konsultacji. Nie każde dziecko jedzące wybiórczo wymaga wsparcia terapeutycznego, jesteśmy jednak zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W myśl założeń wczesnej interwencji terapeutycznej pracujemy już z najmłodszymi dziećmi.
7Czy pracujecie Państwo z dziećmi z zaburzeniami odżywiania?
Tak. Konsultujemy również trudności w zakresie rozwoju zaburzeń odżywiania u nastolatków, a także rozwoju trudności i wyzwań okresu dorastania. Prowadzimy psychologiczne konsultacje rodzinne. Oferta dotyczy Warszawy.

Pytania i odpowiedzi dla klientów
Wydawnictwa Pestka i Ogryzek®

1Mam w domu niejadka, ma 2 lata. Którą książkę mi Państwo polecicie?
Dzieci w wieku 2-3 lat wchodzą zwykle w okres neofobii, etapu rozwojowego, który mocno niepokoi rodziców. Ze swojej strony polecamy ebooka, właśnie na temat neofobii „Neofobia pokarmowa- jak ją rozgryźć” oraz książkę amerykańskich specjalistek Jenny McGlothlin oraz Katji Rowell „Jak pomóc dziecku ze skrajną wybiórczością pokarmową? Przewodnik krok po kroku o przezwyciężaniu wybiórczego jedzenia, awersji pokarmowej i zaburzeń odżywiania”.
2Gdzie przeczytam więcej o responsywnym podejściu do karmienia i jedzenia?
Polecamy książkę Jenny McGlothlin oraz Katji Rowell „Jak pomóc dziecku ze skrajną wybiórczością pokarmową? Przewodnik krok po kroku o przezwyciężaniu wybiórczego jedzenia, awersji pokarmowej i zaburzeń odżywiania” oraz „Zlęknione niejadki” Marshy Dunn Klein.
3Która książka dla rodzica dziecka z autyzmem?
Dzieci z zaburzeniami ASD dosyć często jedzą wybiórczo spełniając jednocześnie kryteria diagnostyczne zaburzenia ARFID, dlatego polecamy książkę „Czy to już ARFID…? Praktyczny przewodnik dla rodziców i specjalistów”. Dodatkowo przydatne będą „Jak pomóc dziecku ze skrajną wybiórczością pokarmową? Przewodnik krok po kroku o przezwyciężaniu wybiórczego jedzenia, awersji pokarmowej i zaburzeń odżywiania” oraz „Zlęknione niejadki”.
4Jaką grupę wiekową obejmujecie państwo swoimi działaniami terapeutycznymi?
Pracujemy z noworodkami i niemowlętami, jak również z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. W wyjątkowych sytuacjach prowadzimy terapie również z dziećmi starszymi.
5Do kogo jest skierowana oferta szkoleniowa?
Nasze szkolenia są skierowane do logopedów, dietetyków, psychologów, doradców laktacyjnych i terapeutów, czyli wszystkich tych, którzy na co dzień pracują z dziećmi wykazującymi trudności w karmieniu i jedzeniu.
6W jaki sposób zamówić produkt gdy nie ma możliwości jego opłacenia przez Przelewy24?
Można zamówić produkt opłacając go przelewem tradycyjnym. W celu zakupu produktu z płatnością poprzez przelew tradycyjny skontaktuj się z nami mailowo: sklep@szkolaterapiikarmienia.pl

Oferta szkoleń

Zapoznaj się z ofertą w zakresie diagnostyki, szkoleń i konsultacji dla rodziców oraz specjalistów.

Oferta wydawnicza

Sprawdź nowości i publikacje wydawnicze dostępne w naszym sklepie on-line.